بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - فروش آنتی ویروس -
سایت بت
پیش بینی فوتبال
بازی آنلاین - بهترین سایت بازی - بازی رایگان -
وان ایکس بت
 قیمت لوله پلی اتیلن قیمت لوله پلی اتیلن .

قیمت لوله پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن- طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن:

سپتیک تانک پلی اتیلن به عنوان نصفیه فاضلاب شناخته شده است و موجب حذف آلاینده ها از فاضلابی می گردد. سپتیک تانک پلی اتیلن یک مخزن بزرگ است که فاضلاب خانگی، شهری را جمع آوری می کند. سپتیک تانک پلی اتیلن در زیر زمین نصب می شود و با رعایت مقرارت ساختمانی و قوانین مهم به دور از آلودگی محیط زیست و تخریب ملک شما می باشد. سپتیک تانک پلی اتیلن سیستمی برای جمع آوری و تصفیه فاضلاب منازل واقع در مناطق دور از شبکه فاضلاب شهری یا سیستم فاضلاب است. بسیار متداول است که خانه ها در شهر های کوچک یا مناطق روستایی دارای سیستم بهداشتی زیست محیطی مانند این باشند. فاضلاب می تواند به طور جدی آب های زیرزمینی و محیط زیست را آلوده کند، بنابراین تصفیه صحیح آن ضروری است. سپتیک تانک پلی اتیلن سیستم های ساده و ارزانی برای تصفیه فاضلاب هستند. در آن ها جدا سازی و تبدیل فیزیکی، شیمیایی مواد آلی موجود در این آب ها انجام می شود. سپتیک تانک پلی اتیلن عناصر مهم و حیاتی هستند که در جمع آوری فاضلاب و تصفیه فاضلاب آن ها عملکرد عالی دارند. به لطف باکتری های موجود در آن باعث تهسیل بخشیدن تصفیه فاضلاب شده است.

در زمان های گذشته چنین محصولاتی از بتن یا آجر ساخته می شد که در اوایل استفاده دوام، مستحکم خوبی داشته و اما به مرور زمان، رطوبت و.... دچار آسیب و کاهش مقاومت، دوام می شد. امروزه سپتیک تانک های مدرن، از مواد اولیه با کیفیت تر تولید می شوند که اغلب از پلی اتیلن و فایبرگلاس می باشند. تمام آب از طریق لوله های زهکشی به سپتیک تانک پلی اتیلن وارد می شود و وظیفه آن این است که فاضلاب را به اندازه کافی در خود نگه داری کند تا لجن تشکیل شده و اغلب روغن ها و چربی ها به بالای آن شناور شوند.

تفاوت سپتیک تانک پلی اتیلن و بتنی:

همانطور که گفته شد سپتیک تانک ها از مواد گوناگون ساخته می شود. بتن و پلی اتیلن دو نوع مواد اولیه برای ساخت سپتیک تانک ها می باشد. اگر چه بتن ماده اولیه قدیمی است اما امروزه برخی از سپتیک تانک ها همچنان با آن تولید می شود. البته با این وجود نمی تواند جای سپتیک تانک های پلی اتیلن را در بازار بگیرید. اگر قصد خرید سپتیک تانک را دارید باید اطلاعات مفیدی در مورد انواع سپتیک تانک ها، ویژگی ها و مزایای آن ها بدانید. در ادامه با مزایا و ویژگی های انواع سپتیک تانک ها، سپتیک تانک پلی اتیلن و بتنی پرداخته شده است. سپتیک تانک های پلی اتیلن و بتنی هر کدام دارای ویژگی های خاص خود ​​هستند. سپتیک تانک پلی اتیلن به طور ایده آل از طراحی محکم و با کیفیت ساخته شده است و با وزن سبک جایگزین سپتیک تانک بتنی شده است. وزن سبک سپتیک تانک پلی اتیلن نصب مقرون به صرفه همراه دارد و نیاز به ماشین آلات و تجهیزات سنگین را کاهش داده است و علاوه بر این مزایا سپتیک تانک پلی اتیلن حمل و نقل آسان تر هستند و بنابراین می توانند تقریباً در هر مکانی نصب شوند. اگر منزل شما در مناطق روستایی یا دور از شهر است، وزن سبک و آسانی حمل و نقل سپتیک تانک پلی اتیلن مزیت بزرگی برای شما است. سپتیک تانک پلی اتیلن در برابر ترک خوردگی، زنگ زدگی یا خوردگی مقاوم‌تر هستند برخلاف مسائلی که سپتیک تانک بتنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یک سپتیک تانک پلی اتیلن به گونه ای تولید شده است تا حافظت از آن در برابر عوامل خارجی و خطرات عالی باشد. سپتیک تانک های پلی اتیلن می توانند 50 تا 70 سال دوام بیاورند. طیف گسترده ای از عوامل مانند: تخلیه سپتیک تانک پلی اتیلن، نگهداری، نصب و.... باعث تغیر و کاهش عمر سپتیک تانک پلی اتیلن شده است. در مقابل سپتیک تانک های بتنی که از بتن ساخته شده اند به میزان سپتیک تانک پلی اتیلن محکم نمی باشد و برای مدت زمان کوتاهیی دمام می آورند. با افزایش طول عمر سپتیک تانک بتنی، مستعد خوردگی و ترک می باشند و این تخریب باعث نشت و سرازیر شدن محتویات سمی و آلوده به بیرون می شود. نصب سپتیک تانک های بتنی می تواند به علت سنگین بودن، نصب گران تری داشته باشد و نصب آن برخلاف سپتیک تانک پلی اتیلن امری پیچیده است و به مهارت و تجهیزات تخصصی نیازمند است. طول عمر سپتیک تانک بتنی بسیار اندک است. داشتن سپتیک تانک بتنی نه تنها در تصفیه فاضلاب کمک کمی می کند بلکه مشکلات بیشتری نیز به دنبال دارد. مقرراتی که نصب سپتیک تانک پلی اتیلن را تنظیم می کند، طبق دستورالعمل های حفاظت از محیط زیست، مشمول مقررات هستند. لازم است هر از چندگاهی بسته به خصوصیات، موقعیت مکانی و طراحی آن ها بررسی و تخلیه شوند.

طراحی و ساخت سپتیک تانک چقدر اهمیت دارد؟

یک سپتیک تانک باید به خوبی طراحی و ساخته شود تا به راحتی در آن مشکلی ایجاد نشود، به عبارتی در آن ترک، خوردگی ایجاد نشود و آب های زیر زمینی در معرض آلودگی نباشد. هنگام خرید سپتیک تانک باید به نوع طراحی، جنس بدنه و قطعات آن توجه کنید. مهم است که سپتیک تانک شما به گونه ای طراحی شده باشد که کم ترین خسارت بر آن وارد شود. سپتیک تانک باید به گونه ای باشد تا تحمل نیرو های وارده بر آن را داشته باشد، به عبارتی در حرکات زمین، تغیر شرایط خاک و نیرو های وارده بر خاک مقاوم باشد. سپتیک تانک پلی اتیلن، در برابر کوچک ترین فشار ها برخلاف سپتیک تانک بتنی، مقاوم است و ترک خوردگی یا زنگ زدگی، عملکرد ضعیف و... در آن غیر ممکن است.

فاکتور های مهم در مدن زمان تخلیه سپتیک تانک پلی اتیلن:

اندازه خانوار

کل فاضلاب تولید شده

حجم مواد جامد در فاضلاب

اندازه سپتیک تانک پلی اتیلن

با بررسی عوامل ذکر شده مدت زمان تخلیه یا پمپاژ سپتیک تانک پلی اتیلن مشخص می شود و می تواند این مدت زمان بین 3 تا 5 سال متفاوت باشد. به طور کلی عدم انجام فرآیند تخلیه سبب پر شدن سپتیک تانک پلی اتیلن شما می شود و با عملکرد ضعیف آن رو به رو خواهید شد. در واقع به منظور بهبود عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن، فرآیند تخلیه مهم می باشد.

کارخانه تولید سپتیک تانک پلی اتیلن پایپ ایران:

کارخانه سپتیک تانک پلی اتیلن پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید سپتیک تانک پلی اتیلن با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین سپتیک تانک پلی اتیلن را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نو آوری روزافزون می باشیم. نخستین شعار شرکت مشتری مداری بوده و اهداف و برنامه های خود را بر آن بنا نهاده ایم.کارشناسان فروش سپتیک تانک پلی اتیلن پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید سپتیک تانک پلی اتیلن برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید سپتیک تانک پلی اتیلن و استعلام قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن با کارشناسان و متخصصان پایپ ایران از طریق شماره تماس های 09128405915 و 02166483199 در ارتباط باشید.هدف ما در آینده افزایش صادرات و گسترش استفاده از مواد پلیمری با ساختن برند پایپ ایران به یک برند معتبر در بازار داخلی و بین المللی و افزایش سهم بازار آن است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۸:۳۷:۳۹ توسط:پایپ ایران موضوع: نظرات (0)

قیمت لوله کاروگیت

لوله پلی اتیلن دوجداره:

لوله پلی اتیلن دوجداره یا همان لوله کاروگیت نوعی لوله است که عموماً برای محافظت از کابل و همچنین خطوط شبکه فاضلاب، سیستم های زهکشی زیرزمینی و تصفیه آب باران استفاده می شود. نوع لوله ای که به لوله های فاضلاب مورد استفاده در زیرساخت استفاده می شود نام خود را از اصطلاح لوله پلی اتیلن دوجداره گرفته است زیرا ساختار لوله کاروگیت از دوجداره است. مزیت داشتن سطح شیار دار و موجدار نسبت به سایر لوله ها این است که سطح تجمع در لوله در حین جریان کمتر از سایر لوله ها می باشد و ای یک مزیت مهم به شمار می اید. لوله پلی اتیلن دوجداره که به ان لوله کاروگیت نیز گفته می شود با برجستگی ها و شیارهایی در سطح خود احاطه شده است شناخته می شوند.لوله کاروگیت یا همان لوله پلی اتیلن دوجداره  اصطلاحی است که به برجستگی ها و شیارهای موازی گفته می شود که به طور کامل دور لوله را احاطه کرده اند. برآمدگی ها و شیارها از یک الگوی نصف عمود بر خط مرکزی لوله پیروی می کنند. لوله کاروگیت که عموما به رنگ زرد و آبی و مشکی تولید می شود همچنین می توانند در رنگ های مختلف باشند. با این حال، اغلب از رنگ مشکی برای دیواره بیرونی ان و رنگ های زرد و آبی برای سطح درونی ان استفاده می شود.زیرا هنگامی که هر گونه آسیبی در لوله ایجاد می شود، می توان داخل لوله را با دوربین و تجهیزات مخصوص کنترل کرد و با انعکاس زرد نور، ناحیه آسیب دیده را مشاهده کرد. راه اندازی لوله کاروگیت یا همان لوله پلی اتیلن دوجداره به لطف روش های اتصال آسان آن از سایر لوله های دیگ از جمله لوله های قدمی بالاتر است. از آنجایی که سطح داخلی لوله موج دار به رنگ روشن تولید می شود، امکان کنترل داخل شبکه را در صورت درخواست با دوربین فراهم می کند.از آنجایی که زبری هیدرولیکی لوله های کاروگیت در مقایسه با سایر لوله های قدیمی بسیار کم است، می توان با بهینه سازی قطر در سیستم فاضلاب، قطر کمتری را انتخاب و استفاده کرد.بنابراین می توان هزینه پروژه را کاهش داد. سطح صاف داخلی از چسبیدن ذرات جامد در سیستم به سطح لوله جلوگیری می کند و از باریک شدن مقطعی که ممکن است در طول زمان رخ دهد جلوگیری می شود.همچنین لوله پلی اتیلن دوجداره(لوله کاروگیت)نیز از انعطاف پذیری خاصی برخودار می باشد که این مزیت موجب می شود تا در برابر حرکات زمین تحت ثایر ان قرار نگیرد و موجب تغییر شکل ان نگردد. طول عمر لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت حداقل 50 و در صورت شرایط صحیح بیشتر از 50 سال می باشند.

لوله های پلی اتیلن دوجداره در چه مناطقی استفاده می شود؟

لوله های پلی اتیلن دوجداره که امروزه با نام لوله کاروگیت شناخته می شوند به علت مزایایی که دارند کاربردهای مختلفی دارند، اما عمدتاً در حفاظت کابل ها و کارهای فاضلاب استفاده می شوند. این لوله ها از پلی اتیلن ساخته شده اند.از اکسترود برای تولید لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت استفاده می شود.

مزایا منحصر به فرد لوله کاروگیت:

مزیت استفاده از لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت بهبود خواص مکانیکی مانند مقاومت فشاری و مقاومت در برابر ضربه است. این امر باعث می شود که ضخامت لوله کاهش یابد که منجر به کاهش هزینه می شود. برای لوله هایی که باید در فضای باز قرار داده شوند، جایی که تغییرات دمایی شدید وجود دارد، پایداری ابعادی بیشتری باشد،لوله کاروگیت بهترین انتخاب می باشد، بنابراین لوله زمانی که تغییرات دما رخ می دهد بسیار کمتر منبسط و منقبض می شود.برای ساخت لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت، سازندگان همچنین محلول های حلقوی با پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) و پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE)استفاده می نمایند. که سبب انعطاف پذیری لوله پلی اتیلن دوجداره و یا لوله کاروگیت می شود.

لوله کاروگیت یا همان لوله پلی اتیلن دوجداره مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می دهد.

عمر تضمینی در برابر اثرات خارجی حداقل 50 سال است و تا 100 سال قابل استفاده است.

از آنجایی که پلی اتیلن استفاده شده برای ساخت لوله کاروگیت از نظر هیدرولیکی صاف هستند، مقاومت بالایی در برابر سیال نشان می دهند و سیال با سرعت پر شدن بالاتری جریان می یابد. این امر با انتخاب گروه قطر کمتر در پروژه هزینه های پروژه را کاهش می دهد.

راندمان بالا

از آنجایی که چگالی آن در مقایسه با بتن و ریخته گری بسیار کم است، نیاز به تجهیزات ساختمانی به حداقل سطوح کاهش می یابد.

از آنجایی که مقاومت سایشی بالایی دارد، اجازه آلودگی آب های زیرزمینی و خاک با حفاری را نمی دهد.

حتی اگر زمین سنگریزه داشته باشد، با کشش به سمت داخل از آن ناحیه تحت بار زیاد، از شکستگی جلوگیری می کند.

به درختان اجازه نفوذ و مسدود کردن کانال را نمی دهد.

 انواع قطعات و اتصالات امکان تولید محصولات ویژه را برای انجام پروژه فراهم می کند.

 هنگامی که با الکتروفیوژن ترکیب می شود، حتی در فشار 4 بار ضد نشت است و متلاشی نمی شود.

تحت تاثیر لرزش های زلزله قرار نمی گیرد و دربرابر شکستگی مقاوم است.

می توان از آن در گذرگاه های رودخانه، دریاچه و دریا استفاده کرد.

می توان از آن برای تخلیه آب پیش تصفیه گرفته شده از تصفیه خانه ها تا جریان های دریا استفاده کرد.

کاربرد لوله کاروگیت:

لوله پلی اتیلن دوجداره که به ان لوله کاروگیت نیز گفته می شود که در آن ساختار قالب گیری شده و انعطاف پذیر است. به دلیل مقاومت و استحکام ایجاد شده و مزایای دیگر در موارد زیر از ان استفاده نمود:با توجه به عملکرد برتر و مقاومت بالا در برابر تغییر شکل خمشی، شکستگی و سایر گونه ها، لوله پلی اتیلن دوجداره یا همان لوله کاروگیت را در کاربردهای مختلف خانگی و صنعتی امکان پذیر می کند.نصب آسان، انعطاف پذیری مناسب، زیرا سیستم امکان قرار دادن انواع اشکال پیچیده، چرخش و طرح های مشابه را فراهم می کند.این امر استفاده از جوشکاری و همچنین اتصال دهنده های مختلف مانند کوپلینگ ها، اتصالات لوله و غیره را حذف می کند که هزینه انجام کار را تا حد زیادی کاهش می دهد.می توان در موقعیت های مختلف نصب کرد و تعویض کابل ها و سیم ها نسبتاً ساده است.همانطور که گفته شد لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت از پلی اتیلن تولید شده است که از ان برای سیم های برق به علت مقاوم در برابر حرارت و رطوبت و سیستم های فاضلاب و آب باران استفاده می کنند.ازکاربردهای مهم آن از کشاورزی گرفته تا صنعت های مختلف می توان اشاره نمود.پلی اتیلن با چگالی بالا پلیمری است که از اتیلن، پرمصرف ترین ترکیب آلی در جهان به دست می آید. بیشتر اتیلن تولید شده در سراسر جهان از تجزیه گاز طبیعی به دست می آید. لوله‌های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، که ناشی از مزایای آن در مقایسه با سایر لوله های قدیمی است.لوله پلی اتیلن دوجداره یا همان لوله کاروگیت که دارای طراحی ساختاری منحصربه‌فردی است که اجازه می‌دهد بار به طور یکنواخت توزیع شود، به این معنی که می‌تواند بارها و فشارهای بالا را بدون شکستگی تحمل کند و توانایی بازگشت به شکل اولیه خود را بدون شکست در ساختار در مقایسه با لوله های قدیمی که تمایل به شکستن راحت‌تری دارند. برخلاف لوله‌های صلب مانند بتن، لوله پلی اتیلن دوجداره که به ان لوله کاروگیت نیز گفته می شود که انعطاف‌پذیر است و در برابر ضربه از مقاومت بالایی برخوردار است و از خرابی یا آسیب به ساختار و عملکرد آن جلوگیری می‌کند.لوله کاروگیت به دلیل حمل آسان، طول و عملکرد در بازار شناخته شده است که نشان دهنده صرفه جویی زیادی در هزینه های خرید و نصب است. به دلیل قابلیت نصب اسان، به ماشین آلات با ظرفیت کمتری نیاز دارد و عمر طولانی تر از سایر لوله های قدیمی دارد.لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت که مقاومت بالایی دارند و از کیفیت بالایی برخودار هست و خدمات بهتری را برای شما ارائه می اوردند.همانطور که گفته شد لوله پلی اتیلن دوجداره یا همان لوله کاروگیت کاربردهای متعددی در صنعت دارد که با مزیت های فراوان امروزه به صورت گسترده از ان استفاده می شود کاربردهای لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت از جمله:

زهکشی طوفان

زهکشی کشاورزی

آبریزها

زیرساخت های تجاری و مسکونی

صنعت معدن و..می باشد.

مواردی که در مورد لوله های کاروگیت باید در نظر گرفته شود:

در حین پرکردن داکت باید فشرده سازی لایه به لایه انجام شود تا فضایی در اطراف لوله ها باقی نماند. به ویژه، باید اطمینان حاصل شود که کف لوله با مواد پرکننده پر شده است.اگر پرکننده طبق مشخصات به خوبی متراکم شود، بار ترافیکی و خاک وارد شده به لوله به قسمت پرکننده منتقل می شود، بنابراین لوله در طول عمر خود وظیفه خود را انجام می دهد.در غیر این صورت، زمانی که شکاف وجود دارد، لوله آنچه را که می تواند حمل کند، حمل می کند و زمانی که جایی برای انتقال نیروها به بالای خود پیدا نمی کند، فرو می ریزد. همین امر در مورد لوله های فولادی نیز صدق می کند.قبل از جوشکاری الکتروفیوژن، سطوح باید تمیز باشند. قبل از جوشکاری باید مراقب بود که سیم ها به یکدیگر برخورد نکنند.

نصب لوله پلی اتیلن دوجداره(لوله کاروگیت):

نصب لوله کاروگیت امری اسان می باشد و هانطور که گفته شد به علت وزن سبک نیازی به تجهیزات سنگین نمی باشد و می توان با اتصالات مختلف لوله کاروگیت ان ها را به هم متصل نمود.برای نصب لوله کاروگیت، ترانشه ها حفر می شود، کف آن ها با دقت آماده می شود،اطراف ان با ماسه پاشیده می شود و در صورت لزوم با بتن فشرده می شود. در کنار خرید لوله های پلی اتیلن دوجداره(لوله کاروگیت)با قطر بزرگ، باید عناصری را نیز برای اتصال آن ها خریداری کنید از جمله کوپلینگ، واشر و الکتروفیوژنون.... هنگامی که کل لوله ها به صورت صیحیح قرار داده می شود، با ماسه پوشانده می شود، آن را در مکان هایی از نازل ها فشرده می کند، از بالا آن را با زمین بدون سنگ می بندند. یک لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت به درستی برای چندین دهه دوام می آورد. آن ها کمتر در معرض پوسیدگی و خوردگی هستند، با این حال، به نصب و شرایط نصب ان توجه ویژه ای داشته باشید. حتی کوچکترین نشتی در آینده می تواند عمر لوله را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همه اجزا و مراحل نصب را به درستی انجام نمایید.لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت شبیه کانال های توخالی لوله ای ساخته شده از پلی اتیلن هستند. این محصولات انعطاف پذیری بالایی دارند. به همین دلیل است که برای نصب آن ها معمولاً لوازم جانبی اضافی لازم نیست. چنین محصولاتی برای کاربردهای مختلف عالی هستند. به عنوان یک قاعده، برای فاضلاب خارجی، سیستم های زهکشی آب های زیرزمینی و انتقال اب و..،استفاده از لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت توصیه می شود. با توجه به مشخصات فنی آن ها، مناسب ترین گزینه برای حل چنین مشکلاتی هستند. لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت تقریباً در تمام زمینه های صنعتی و.. استفاده می شود. ویژگی های عملکردی عالی و مزایای اقتصادی به لوله کاروگیت اجازه می دهد تا در بازار مصرف مربوطه پیشرو شوند. لوله های کاروگیت حدود یک چهارم کاربردهای مهم در سیستم فاضلاب و.. را تشکیل می دهند.

تولید کننده لوله کاروگیت:

کارخانه تولید لوله کاروگیت پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید انواع لوله کاروگیت با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین لوله کاروگیت را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نوآوری روزافزون می باشیم.کارشناسان فروش لوله کاروگیت پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید لوله کاروگیت برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید لوله کاروگیت و استعلام قیمت لوله کاروگیت به سایت پایپ ایران مراجعه نمایید. برای راهنمایی و پشتیبانی با تیم متخصص پایپ ایران در تماس باشید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه https://pipe-iran.ir/ مراجعه نمایید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ دی ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۵:۵۹ توسط:پایپ ایران موضوع: نظرات (0)

فروش لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن:

لوله پلی اتیلن به دلیل ویژگی های مقاومت و شکل پذیری آن، به طور گسترده در توزیع آب و گاز، در حمل و نقل سیالات صنعتی، در بخش مخابرات، در آبیاری کشاورزی، در گرمایش منطقه ای، در انرژی زمین گرمایی، در مجموعه بیوگاز و در هر نوع زهکشی.هدف از لوله های پلی اتیلن تضمین کیفیت و ایمنی سیالات منتقل شده، مطابق با مقررات جاری در مورد پایداری محیط زیست و محیط زیست است. لوله های پلی اتیلن ما می توانند در کارخانه های تامین، توزیع یا دفع استفاده شوند و می توانند حتی پیچیده ترین پروژه ها را به طور کامل برآورده کنند. لوله پلی اتیلن حدود پنجاه سال است که به ماده مرجع برای سیالات تبدیل شده است.عمدتاً توسط خدماتی که با مدیریت و توزیع آب آشامیدنی سروکار دارند نصب شده است، همچنین می تواند برای تصفیه، گاز، بخش مواد غذایی و هیدروکربن ها استفاده شود.اگر دفن شود، کاملاً در برابر تغییر شکل ها و حرکات زمین بدون شکستگی یا ترک مقاومت می کند (برخلاف چدن یا سرب، موادی که زمانی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفتند).اتصالات لوله پلی اتیلن اگر به درستی اجرا شوند تقریباً عالی هستند، که تلفات را به شدت محدود می کند و کارایی توزیع را بهبود می بخشد.لوله پلی اتیلن به صورت میله و رول ارائه می شود و طیف وسیعی از قطرها از 16 تا بیش از 1000 میلی متر را ارائه می دهد.

تاریخچه لوله پلی اتیلن:

پلی اتیلن (PE)، یک رزین ترموپلاستیک، برای اولین بار در سال 1933 تولید شد. طی 20 سال بعد، شیمیدانان صنعت پتروشیمی فرآیند تولید را برای کاهش هزینه ها و در عین حال تولید عیارهای بهتر، ارتقا دادند. در اوایل دهه 1950، شیمیدانان در شرکت نفت فیلیپس یک فرآیند اقتصادی را توسعه دادند و درجه جدیدی از پلی اتیلن به نام پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) را ارائه کردند. در آن زمان امکان ایجاد درجات مختلف پلی اتیلن فراهم شد و به زودی رزین در محصولات و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گرفت.اولین استفاده از HDPE برای شیشه شیر نوزاد بود. استفاده از آن به جای شیشه شروعی برای جایگزینی مواد سنتی HDPE به دلیل خواص فیزیکی بهبود یافته بود. مانند شیشه نمی شکند، هزینه تولید آن کمتر است و ایمن است. امروزه HDPE جایگزین شیشه برای بطری ها و فلز برای سطل ها، درام ها و مخازن گاز شده است و برای بسیاری از کاربردهای دیگر از جمله بسته بندی و قطعات و سیستم های خط لوله استفاده می شود. طبق گزارش Plastics News دسامبر 2016، فروش HDPE در آمریکای شمالی و مکزیک به نزدیک به 16 میلیارد پوند رسیده است و ظرفیت بیشتری در سال جاری وارد بازار می شود.برای لوله، درجه HDPE مورد استفاده در حال حاضر با مواد اولیه نسل متفاوت است، و حتی کاملاً متفاوت از سایر مواد HDPE مورد استفاده در کاربردهای مصرفی امروزی است. HDPE درجه لوله یک ترکیب بسیار مهندسی شده است که برای خدمات طولانی مدت در کاربردهای حیاتی طراحی شده است. قبل از اینکه برای تولید در دسترس باشد، یک سری مراحل آزمایش دقیق را طی می کند.لوله پلی اتیلن با دیواره جامد در اواخر دهه 1950 جایگزین لوله فلزی در سیستم های جمع آوری نفت و گاز شد. در اوایل دهه 1960، شرکت های گاز شروع به جایگزینی لوله آهنی خراب با لوله پلی اتیلن کردند و به دلیل سابقه عملکرد موفقیت آمیز آن، 95 درصد از تمام سیستم های توزیع گاز جدید نصب شده امروز از لوله پلی اتیلن استفاده می کنند. به زودی لوله پلی اتیلن راه راه جایگزین لوله سفالی در سیستم های زهکشی کشاورزی شد. در اواخر دهه 1980، لوله های پلی اتیلن موجدار با قطر بزرگ شروع به جایگزینی فلز و بتن در کانال های آب طوفان کردند. این مواد به تکامل خود ادامه داده و به نسل سوم و چهارم آن تبدیل شده است که هر کدام دارای قابلیت های عملکردی بهبود یافته ای هستند.سیستم های لوله کشی پلی اتیلن پایدار و از نظر محیطی مسئول انتخاب لوله هستند. آن ها در حین ساخت از انرژی کارآمد هستند و در حین سرویس از آلودگی حداکثر محافظت می کنند. آن ها همچنین به انرژی کمتری برای ساخت، حمل و نقل و نصب نسبت به جایگزین های فلزی یا بتنی نیاز دارند. با مقاومت در برابر خوردگی و سایش، سیستم‌های لوله‌کشی پلاستیکی نیز عمر طولانی را ارائه می‌کنند، عملکرد مفصلی عالی را ارائه می‌دهند و محافظت بدون نشتی را ارائه می‌دهند که ارزش خوبی را برای آن ایجاد می‌کند.برای قرن‌ها، کشاورزان می‌دانستند که زهکشی مناسب مزرعه، همراه با آبیاری، بخش کلیدی افزایش عملکرد محصول است، بنابراین از کاشی‌های سفالی استفاده کردند. مطالعات نشان می دهد که با کاشی کاری مزارع، عملکرد سویا 43 درصد و ذرت 30 درصد افزایش یافته است. با ظهور رزین HDPE و توانایی ساخت لوله موجدار، بازار کشاورزی نقطه شروع توسعه بیشتر لوله شد. در کمتر از یک نسل، لوله پلی اتیلن محصولی را که صدها سال مورد استفاده قرار گرفته بود، جایگزین کرد. قطرهای بزرگتر به زودی برای ارائه کاربردهای جدید، به ویژه در بخش حمل و نقل و سایر پروژه های زهکشی طوفان عمومی، دنبال شد.رزین HDPE درجه لوله، ترکیبی است که از یک کوپلیمر پلی اتیلن تشکیل شده است که به آن رزین نیز می‌گویند، که به آن رنگ‌ها، تثبیت‌کننده‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و سایر مواد افزوده شده است تا خواص مواد را افزایش دهند. این فرمول لوله پلی اتیلن را تولید می کند که سخت، بادوام و قوی است.مواد لوله پلی اتیلن تقریباً منحصراً به عنوان ترموپلاستیک طبقه بندی می شوند زیرا وقتی به اندازه کافی گرم شوند نرم و ذوب می شوند و پس از سرد شدن سخت می شوند. این فرآیند همچنین می تواند معکوس شود و به رزین اجازه می دهد تا در پایان عمر لوله در سایر کاربردها بازیافت شود.به عنوان یک ماده آزمایش شده گسترده، لوله پلی اتیلن عملکردی را ارائه می دهد که به طور گسترده مستند شده است و به طور مداوم از طریق تحقیقات آزمایشگاهی در حال انجام و دهه ها خدمات در میدان تایید شده است. مهندسان طراح برای سایر ابزارها به کشف مزایا و شناسایی کاربردهای جدید محصولات HDPE ادامه می دهند. به عنوان مثال، چون پلی اتیلن تولید شده برای لوله یک رزین مهندسی شده است، نسبت مقاومت به وزن مطلوبی را برای لوله فراهم می کند. برخی از دلایل کاربردهای گسترده و متنوع لوله پلی اتیلن عبارتند از: سهولت در حمل و نقل و عاری بودن از حمله خاک، مواد شیمیایی، آب محیط و رطوبت و این واقعیت که خورده یا زنگ نمی‌زند. از آنجایی که لوله پلی اتیلن یک نارسانای الکتریسیته است، در برابر فرآیند خوردگی مبتنی بر الکتروشیمیایی ناشی از الکترولیت هایی مانند نمک ها، اسیدها و بازها مصون است.لوله پلی اتیلن در برابر حمله بیولوژیکی یا سل آسیب پذیر نیست، در برابر گرفتگی زیستی مقاوم است و ظرفیت جریان بالا و ثابت را در طول عمر هر سیستم حفظ می کند. این امر منجر به ساییدگی و پارگی کمتر می شود و باعث صرفه جویی قابل توجهی برای یک ابزار عملیاتی می شود.علاوه بر این، مایل ها لوله پلی اتیلن را می توان به سرعت نصب کرد، زیرا قطرهای کوچکتر از 6 اینچ را می توان در قرقره های حلقه شده بزرگ هزاران فوتی لوله، به ویژه برای کاشی کاری مزارع کشاورزی، خریداری کرد.

کدهای انطباق لوله پلی اتیلن:

فراتر از استانداردهای مواد فرموله شده برای ساخت لوله پلی اتیلن، توجه به این نکته مهم است که این لوله مطابق با استانداردهای صنعتی متعدد از سازمان هایی مانند AASHTO، ASTM، CSA Group و مهندسی و تعمیر و نگهداری راه آهن آمریکا تولید، تایید و نصب شده است. ازAssn. (AREMA). به علاوه، برای استفاده توسط اداره هوانوردی فدرال، ادارات حمل و نقل و سایر آژانس های فدرال و محلی تأیید شده است. این استانداردهای ملی به طور مرتب توسط سازمان‌های مختلف صنعتی و اعضای آن‌ها بررسی می‌شوند. تلاش‌های مستمری برای حفظ استانداردها، تقویت و تقویت معیارهای آزمایش و پیشرفت مواد خام و لوله‌های پس از ساخت انجام می‌شود. پروتکل تست می تواند گسترده و شدید باشد.به عنوان مثال، یک آزمایش برای صنعت راه‌آهن توسط مرکز فناوری حمل‌ونقل در مرکز آزمایش خدمات شتاب‌دهی در پوئبلو، کولو، انجام شد، جایی که یک بستر آزمایشی برای مسیر راه‌آهن اجرا می‌کند. روش این آزمایش شامل اجرای مکرر یک قطار متشکل از چهار لوکوموتیو و 80 واگن ریلی با وزن 315000 پوند بر روی 48 اینچ بود. لوله پلی اتیلن با پوشش 4 فوتی بین بالای لوله و پایین ریل. علاوه بر ارزیابی عملکرد، تأثیر بلندمدت بارهای سنگین و ساکن روی لوله با پارک کردن اتومبیل‌ها، با یک مجموعه چرخ در مسیر مستقیماً روی همان لوله به مدت شش هفته، ارزیابی شد. پس از این آزمایش و پس از بررسی داده های انباشته شده، استفاده تایید شده از لوله پلی اتیلن به دفترچه راهنمای AREMA اضافه شد.تولیدکنندگان با ارسال محصولات و گذراندن تست‌های مستقل، به مشتریان اطمینان می‌دهند که محصولاتشان الزامات استانداردها، از جمله الزامات مربوط به خواص فیزیکی، روش‌های اتصال و نصب را برآورده می‌کنند. در ابتدا، تنها مکانیزم اتصال برای لوله پلی اتیلن، اتصال جفت‌کننده‌هایی بود که دو لوله انتهایی را برای ایجاد یک اتصال محکم در برابر خاک محکم می‌کردند. این نوع کوپلر معمولاً در کاربردهای کشاورزی، هنگام ایجاد اتصالات اتصال در مزرعه و سایر کاربردها استفاده می شود. اتصالات با یکپارچگی بالاتر بین بخش های لوله در طول دهه 1980 با سیستم های کوپلینگ زنگی ایجاد شد که معمولاً بیشتر برای فاضلاب بهداشتی استفاده می شود تا سیستم های زهکشی آب طوفان. سپس کوپلینگ انتگرال زنگ و اسپیگوت کامل شد. این متداول ترین روش اتصال برای لوله های پلی اتلین است. نسل بعدی کوپلرها دارای یک آستین داخلی کشیده است که درگیری بیشتری را برای بخش های لوله فراهم می کند. این می تواند در شرایطی که یکپارچگی ضد آب مورد نیاز است و در جایی که آزمایش های صحت سنجی روی مفاصل انجام می شود کمک کند.

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن یکی از محبوب ترین پلیمرها در زندگی روزمره ما است: بیش از 40 درصد از تولید جهانی پلاستیک را تشکیل می دهد. اما پلی اتیلن چیست؟از نقطه نظر شیمیایی، این یک ماده ترموپلاستیک است که از طریق پلیمریزاسیون اتیلن (مشتق نفت)، فرآیندی که مولکول های اتیلن را به یک ماکرومولکول یا در واقع یک پلیمر متصل می کند، به دست می آید. بسته به چگالی مولکولی، می توان دسته های مختلفی از پلی اتیلن را شناسایی کرد، از جمله رایج ترین و مورد استفاده در بخش لوله کشی:

پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)

پلی اتیلن با چگالی کم (PEBD)

لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا عمدتاً در توزیع آب آشامیدنی، گازهای سوختی، عملیات لایروبی، تخلیه فاضلاب، سیستم های زمین گرمایی و حمل و نقل سیالات تحت فشار و غیر تحت فشار استفاده می شود. در حالی که لوله های پلی اتیلن کم چگالی عمدتا در بخش کشاورزی و آبیاری استفاده می شود.

تولید و مشخصات لوله های پلی اتیلن:

لوله های پلی اتیلن از طریق فرآیند اکستروژن صنعتی و نه قالب گیری تولید می شوند. لوله‌های پلی اتیلن از پلی اتیلن کم فشار به وسیله اکستروژن ساخته می‌شوند، یعنی مواد مذاب را از طریق سوراخ مخصوص عبور می‌دهند. نتیجه محصولات بادوام و قابل اعتمادی است که حتی در برابر رسانه های تهاجمی نیز بی اثر می مانند. آنها مستعد ترک خوردن نیستند، آن ها برای مدت طولانی خدمت می کنند. اغلب لوله های پلی اتیلن سیاه تولید می شوند.آن ها باید الزامات خاص قانون مربوطه را برآورده کنند، که به طور قابل توجهی در رابطه با بخش کاربرد متفاوت است.

کاربرد لوله پلی اتیلن:

لوله پلی اتیلن برای سیم کشی آب:

بیشترین کاربرد لوله های پلی اتیلن در نصب سیستم لوله کشی ساختمان های مسکونی و صنعتی. می توان آن را تا هر عمقی در زمین گذاشت زیرا به دلیل خواصی که دارد تحت فشار خاک دچار تغییر شکل و پارگی نمی شود. اتصال بخش‌های لوله و انشعاب‌ها با استفاده از اتصالات چین‌دار مخصوص انجام می‌شود که به طور ایمن و محکم اتصال را ثابت می‌کند و به شما امکان می‌دهد فشار متوسط ​​را حفظ کنید. اما استفاده از اتصالات چین دار در مناطق بدون سرنشین توصیه نمی شود، به عنوان مثال، در بزرگراه هایی که در زمین گذاشته شده اند، در اینجا بهترین راه حل نصب با استفاده از سوکت های جوش داده شده است. یک علامت ویژه برای یک محصول در نظر گرفته شده برای یک سیستم تامین آب وجود دارد؛ یک نوار آبی در طول کل چنین لوله وجود دارد.همچنین اخیراً از محصولات لوله پلی اتیلن در ساخت یک خط لوله گاز فشار کم و متوسط ​​استفاده می شود. در این حالت اتصال توسط کوپلینگ های پلی اتیلن با فیلامنت تعبیه شده انجام می شود که با گرم شدن آن قطعه را به محل اتصال چسبانده و درز مهر و موم شده را تشکیل می دهد. بر خلاف منبع آب، لوله گاز در تمام طول خود دارای یک نوار زرد رنگ است.

استفاده از لوله های پلی اتیلن با قطر 32 میلی متر در سیستم های فاضلاب امکان پذیر است، اما باید در نظر داشت که توان خروجی آن محدود است و بنابراین لوله برای انتقال فاضلاب با کسری بزرگ مناسب نیست.

این محصول اغلب به عنوان یک آستین سربی برای کابل برق استفاده می شود. این امر محافظت قابل اعتماد سیم کشی را در برابر تأثیرات خارجی تضمین می کند.

لوله های پلی اتیلن برای انتقال مواد و مایعات گازی استفاده می شود: آب آشامیدنی، تامین آب، گاز. زیرا پلی اتیلن در برابر واکنش های شیمیایی مقاوم است. همچنین از این لوله ها برای سیم کشی و کابل کشی استفاده می شود.

اتصالات لوله پلی اتیلن:

لوله های پلی اتیلن به چهار روش به هم متصل می شوند:

جوش لب به لب حرارتی

جوشکاری سوکت حرارتی

اتصالات الکتروفیوژن

اتصالات فشرده سازی

فواید لوله پلی اتیلن:

تولید سازگار با محیط زیست

مقاومت شیمیایی (انتقال آب آشامیدنی بدون تصفیه اضافی)؛

با بیوفیلم پوشانده نشده اند

توان عملیاتی بالا

حداقل تعداد اتصالات

نرخ تصادف پایین

مقاوم در برابر ضربه

کشسان

آمادگی کمتر مورد نیاز

انعطاف پذیری

عمر مفید حدود 100 سال است (در مقایسه با چدن و ​​فلز، 10 برابر بیشتر عمر می کنند).

هیچ دانش یا ابزار خاصی برای نصب مورد نیاز نیست، مگر زمانی که از اتصالات جوشی استفاده می شود. برای استفاده خانگی، همه کارها را می توان به طور مستقل انجام داد.

هزینه مواد کم در مقایسه با لوله های فلزی، بتن یا آزبست سیمانی.

لوله های پلی اتیلن به دلیل ترکیبات خود در برابر دماهای پایین و بالا مقاوم هستند. حتی زمانی که آب در خط لوله منجمد می شود، پارگی رخ نمی دهد، زیرا پلی اتیلن تحت تأثیر عوامل خارجی تمایل به کشیده شدن و جمع شدن دارد.

رسانایی جریان الکتریکی صفر

این محصول خود را در معرض خوردگی قرار نمی دهد، بنابراین برای سیستم های لوله کشی ایمن است.

در برابر بسیاری از سیالات شیمیایی و فرآورده های نفتی مقاوم است. به همین دلیل می توان از آن هنگام حمل مایعات تهاجمی استفاده کرد.

گستره وسیعی از کاربرد لوله ها، امکان استفاده از آن هنگام تامین آب، فاضلاب، خطوط لوله گاز و یا هنگام گذاشتن کابل برای تامین برق وجود دارد.

اتصالات برای لوله های پلی اتیلن:

اتصالات پلی اتیلن برای نصب و اتصال لوله های پلی اتیلن در هنگام انشعاب و تراشکاری و همچنین تغییر قطر لوله استفاده می شود. یراق آلات در طرح های مختلفی وجود دارد: زانویی، سه راهی، آداپتور، بوش، کوپلینگ، زین، دوشاخه.

انواع اتصالات

قالب

جوش داده شده

جوش داده شده الکتریکی

فشرده سازی

تولید کننده لوله پلی اتیلن:

کارخانه تولید لوله پلی اتیلن پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید انواع لوله پلی اتیلن با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین لوله پلی اتیلن را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نوآوری روزافزون می باشیم.کارشناسان فروش لوله پلی اتیلن پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید لوله پلی اتیلن برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید لوله پلی اتیلن و استعلام قیمت لوله پلی اتیلن به سایت پایپ ایران مراجعه نمایید. برای راهنمایی و پشتیبانی با تیم متخصص پایپ ایران در تماس باشید.

 

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۴:۱۳ توسط:پایپ ایران موضوع: نظرات (0)